Jaki gatunek kawy jest najmocniejszy?

Dział nie tylko dla osób lubiących gotować, miejsce dla siebie znajdą tutaj również osoby, które lubią dobrze zjeść :-)

Jaki gatunek kawy jest najmocniejszy?

Postprzez Lord Gaben 10 mar 2013, o 13:42

Od jakiegoś czasu szukam czegoś, co skutecznie pobudzi mnie rano do pracy. Niestety nie jestem w ekspertem w dziedzinie kawy i pijam jedynie rozpuszczalne coś, co niespecjalnie jest skuteczne o 6 rano. Czy ktoś bardziej w temacie mógłby mi powiedzieć jaki gatunek kawy jest najmocniejszy? Oczywiście chodzi mi o taki, który można kupić w sklepie na terenie Polski.

Emeryt

Dostał piw: 32

Jaki gatunek kawy jest najmocnieszy?

Postprzez Diabeł 10 mar 2013, o 15:31

Kiedyś, gdy jeszcze piłem kawę sypaną, to bardzo smakowała mi Douwe Egberts (ale tylko czerwona). Od jakiegoś czasu jest dostępna w Polsce, więc polecam spróbować i samemu ocenić jej działanie.
Powrócił syn marnotrawny. Cieszycie się?
Shijiazhuang

Donator

Dostał piw: 2

Postprzez Chani 10 mar 2013, o 15:38

Może zamiast kawy spróbuj guaranę, skoro kawa Cię nie pobudza?
"Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja."
Inama nushif

Moderator

Dostał piw: 36

Postprzez Mr. Puma 10 mar 2013, o 16:06

Kawa rozpuszczalna także na mnie nie działa. Gdy chcę się pobudzić zazwyczaj walnę do kubka 3 kopiate łyżki prawdziwej. Czasem i nawet to nie wystarcza, więc serwuje sobie na to jakiś energetyk. To zależy od organizmu i jak działa na niego kofeina. Ktoś wypije jedną kawę z dwóch łyżek i ma oczy otwarte jak zegarki, innemu zaś nie wystarczą trzy mocne na dzień.
"WIĘKSZOŚĆ REŻYSERÓW TWORZY FILMY ZA POMOCĄ SWOICH OCZU, A JA TWORZĘ JE ZA POMOCĄ GENITALIÓW" ~ Alejandro Jodorowsky

Obrazek
.::Psychopatyczny krytyk filmowy::.

Redaktor

Dostał piw: 44

Postprzez Lord Gaben 10 mar 2013, o 16:22

Interesują mnie wyłącznie mocne kawy. Żadne energetyki, pastylki, guarany itp.

Emeryt

Postprzez kolorowy 10 mar 2013, o 16:28

Ech, wyobrażam już sobie Wasze, kawoholików, organizmy wyzute z magnezu i innego żelastwa. :D

Mocna kawa to prawdziwe espresso. UWAGA! Jak mówię o prawdziwym espresso, to mowa o prawdziwym espresso, a nie o podróbkach espresso (nie każda czubata łyżka zalana niewielką ilością wrzątku to espresso). Dobre jest Tchibo, ale są też inne dobre.
Ja ostatnio przerzuciłem się na zbożową.
Dobra też jest herbata (też pobudza).

Energetyki bym odstawił, jeśli życie i zdrowie Wam miłe.
(przeczytajcie sobie etykietki od energydrinków - aż się włos na skórze jeży - toż to trucizna dla organizmu)

PS A najlepiej, jak codziennie rano do okna puka Pedro z Meksyku na swoim osiołku. :D

Bywalec

Dostał piw: 0

Postprzez Lord Gaben 10 mar 2013, o 16:40

Konkrety, konkrety! Konkretne nazwy kaw. Bo jak mi napiszecie "kupo pan espresso" pójdę do sklepu i na półce zobaczę dwieście kaw to niczego wybiorę.

Emeryt

Postprzez kolorowy 10 mar 2013, o 16:43

D.J. napisał(a):Konkrety, konkrety! Konkretne nazwy kaw. Bo jak mi napiszecie "kupo pan espresso" pójdę do sklepu i na półce zobaczę dwieście kaw to niczego wybiorę.

...przecież podałem konkretną, która daje mi kopa... czytamy dokładnie ;>

Bywalec

Postprzez Lord Gaben 10 mar 2013, o 16:53

kolorowy napisał(a):...przecież podałem konkretną, która daje mi kopa... czytamy dokładnie ;>

Jakby nie patrzeć Tchibo ma kilka kaw Exclusive, Gold, Family, Espresso Sicilia, Espresso Milano, Gala?

Emeryt

Postprzez kolorowy 10 mar 2013, o 17:04

D.J. napisał(a):
kolorowy napisał(a):...przecież podałem konkretną, która daje mi kopa... czytamy dokładnie ;>

Jakby nie patrzeć Tchibo ma kilka kaw Exclusive, Gold, Family, Espresso Sicilia, Espresso Milano, Gala?

Mnie stawia na nogi podwójne, czasami potrójne espresso Tchibo Gold - uwaga! świeżo mielona, najlepiej jak przedstawicielka handlowa mieli ci na miejscu pod twoim okiem. Dla mnie Gold ma taką samą moc co Exclusive, więc nie czuję różnicy. Inne mi nie smakują (mowa mi o tych z gatunku Tchibo).

Bywalec

Postprzez Acid 10 mar 2013, o 23:45

D.J. napisał(a):Interesują mnie wyłącznie mocne kawy.

Kolumbia Excelso lub Gwatemala SHB. Pierwsza zawiera około 140 mg kofeiny na filiżankę, druga gdzieś w okolicach 150 mg. Jedna i druga nadają się do mieszanek. Gwatemala idealnie sprawdza się w mieszankach espresso. Ewentualnie poszukaj mieszanek arabik przeznaczonych do tego sposobu przygotowywania. I oczywiście do kawy rano nie dolewaj mleka, bo neutralizuje kofeinę.
Lubię Cię Edgar. Masz styl i klasę, zostań moim przydupasem.

Przyjaciel

Dostał piw: 1

Postprzez login 11 mar 2013, o 00:34

Moja ulubiona to Tchibo Exclusive. Nie dość, że dobrze smakuje to działa na mnie pobudzająco, zwiększa koncentrację, zdolność przyswajania. Czuję się po niej naprawdę znakomicie. Na szczęście można ją kupić w polskim sklepie, bo w szkockich supermarketach takowej nie ma. W ogóle ciężko tam kupić kawę sypaną.
Glasgow, Scotland

Bywalec

Postprzez Plecy Konia' 11 mar 2013, o 08:54

DJ. nieważne jaka kawa, byle w ziarnach... Jako prawdziwy mężczyzna polecam żucie ziaren i popijanie wrzątkiem. Stawia na nogi z podłogi, bez zginania z kolan.

A poza powyższym - yerba mate, która jest delikatna, ale jej działanie jest długo trwałe i nie czujesz się po niej zmęczonym, jak po kawie.

Ja popijam Nescafe z pięcioma gwiazdkami intensywności, czyli najmocniejszą, daje radę : )
Vegan Master

Dojrzały

Dostał piw: 12

Postprzez johnymetallica 11 mar 2013, o 09:22

Najważniejsze, żeby była świeżo zmielona i parzona (najlepiej w ekspresie ciśnieniowym), z gatunku robusta (2-4,5% kofeiny - dużo więcej niż arabika - 1-1,7%) - czyli kawa z Kamerunu, Ugandy lub Wietnamu. No i najlepiej espresso bez żadnych dodatków, ewentualnie cukier.
Znalazłem takie coś:
Kod: Zaznacz cały
http://swiezopalona.pl/products/kawa-robusta-indonesia-elb

co prawda z Indonezji, ale to okolice Wietnamu. Podejrzewam, że to nie jest 100% robusta. Nie wiem czy znajdziesz taką, bo tylko 30% produkcji kawy na świecie stanowi ten gatunek.
Nikon D5100 + Nikkor AF-S 18-105mm + filtr polaryzacyjny

"halucynacja
hemoglobina
dwutlenek węgla
taka.... sytuacja"

Przyjaciel

Dostał piw: 14

Postprzez kolorowy 11 mar 2013, o 12:05

Znajdzie bez problemu robustę indonesię, chyba że mieszka na jakiejś zabitej dechami pipidówie. Tyle tylko że kwestia ceny. Droga. :P

Bywalec

Postprzez johnymetallica 11 mar 2013, o 14:01

kolorowy napisał(a):Znajdzie bez problemu robustę indonesię

Chodziło mi o to czy znajdzie jakąkolwiek robustę 100% - prędzej mieszankę z arabiką znajdzie. Bo najwięcej jest 100% arabik lub 90% arabika 10% robusta. To są najpopularniejsze mieszanki.
Nikon D5100 + Nikkor AF-S 18-105mm + filtr polaryzacyjny

"halucynacja
hemoglobina
dwutlenek węgla
taka.... sytuacja"

Przyjaciel

Dostał piw: 14

Postprzez Natalka 13 mar 2013, o 09:59

Ja polecam parzoną kawę lavazza, najlepiej przygotowana z makinetki, mała i mocno skoncentrowana zawsze stawia mnie na nogi.

Berbeć

Powrót do Kącik kulinarny