Urządzenia w kuchni

Dział nie tylko dla osób lubiących gotować, miejsce dla siebie znajdą tutaj również osoby, które lubią dobrze zjeść :-)

Urządzenia w kuchni

Postprzez Zipi 8 paź 2009, o 09:48

Jakie urządzenia AGD są Wam zbędne i niezbędne w "pracy" w kuchni?

Ja nie poradzę sobie bez ostrego noża, garnków/blach, kuchenki /pieca.

Poradziłbym sobie bez, kuchenki mikrofalowej, krajalnicy, lodówki (można kupować na bieżąco :P), czajnika.
Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

Obrazek
NieokreślonaZipi
Cork

Przyjaciel

Dostał piw: 4

Urzadzenia w kuchni

Postprzez Patrizie 8 paź 2009, o 10:35

Ja jestem uzależniona od mikrofalówki... Bo jak nie chce mi się pichcić to biorę coś z zamrażalnika i po prostu grzeje ^^
Oprócz tego zwykła kuchenka bo wodę i jajecznice muszę mieć na czym grzać i robić... :P
I krajalnica ^^ Przyzwyczajenie...

Dałabym sobie rade bez zlewu, albo zmywarki (naczynia można wywalać do kosza i kupować nowe xD), noża, deski do krojenia...
obrazek
KobietaPatrizie
Lublin

Donator

Dostał piw: 1

Urzadzenia w kuchni

Postprzez Mariolka 8 paź 2009, o 13:10

A ja Wam powiem, że jak są te wszystkie sprzęty, to wydaje się, że połowa z nich nie jest potrzebna. Ale wyobraźcie sobie sytuacje w której pali się wam kuchnia. Pożar mega, mega, mega. Z cudem opanowany w porę, zanim wydostał się z kuchni na korytarz i nie spaliła się reszta domu. Wszystkie sprzęty nie nadają się już do niczego innego jak tylko do wyrzucenia i trzeba od początku wszystko kupować. Oczywiście zaczynamy od tych co są nam najbardziej potrzebne, ale jak już działamy w tej kuchni chcąc coś ugotować, zawsze brakuje nam tych co z reguły nie są nam potrzebne. Zawsze jak ich nie ma, akurat by się przydały i odczuwa się ich brak. Wiem coś o tym... Dopiero zaczynam wychodzić na prosta po pożarze kuchni. ;)
Ostatnio edytowano 7 lip 2011, o 20:11 przez Zipi, łącznie edytowano 3 razy
Powód: błędy
"Każdy problem ma rozwiązanie. Jeżeli nie ma rozwiązania, to nie ma problemu."
NieokreślonaMariolka

Przyjaciel

Dostał piw: 0

Urzadzenia w kuchni

Postprzez Ramiko 8 paź 2009, o 14:54

Ja niechętnie zrezygnował bym z czajnika bezprzewodowego i miksera vel robota kuchennego oraz kuchenki gazowej. Nie używam mikrofalówki, tostera sporadycznie . Nie piszę o nożu , garnkach czy prasce do czosnku lub ziemniaków bo trudno nazwać je sprzętami AGD.
O Musashim powiada się że nigdy nie obciął włosów nigdy się nie wykąpał nigdy nie ożenił i nigdy nie miał prawdziwego domu i dzieci do końca życia konsekwentnie idąc samotną drogą. GORIN-NO SHO
MężczyznaRamiko

Przyjaciel

Urzadzenia w kuchni

Postprzez Merkur 2 lis 2009, o 20:03

Niezbędne :
-Mikrofala, lodówka, gazówka, Garnki, czajnik

Zbędne :
-Toster, gofrownica, czajniki bezprzewodowe, mikser,
Podziękowanie za sygnaturkę dla bojka123

[/mimg]http://img338.imageshack.us/img338/5779/2nv54w4.jpg[/mimg]

Sex jest jak tlen, bez niego umierasz. Masturbacja to tylko respirator.
NieokreślonaMerkur

Wierny

Urzadzenia w kuchni

Postprzez Nasty 2 lis 2009, o 20:31

Januszosław napisał(a):Niezbędne :
-Mikrofala, lodówka, gazówka, Garnki, czajnik

Ja tak samo jak ten pan. :P
A co do zbędnych rzeczy to raczej nie będę się wypowiadał, bo mi wszystko jest potrzebne. :D
[/mimg]http://img218.imageshack.us/img218/8739/hort2y.jpg[/mimg]
D'n'B <3, Dubstep<3, Hardstyle<3, Hardcore<3,
MężczyznaNasty

Przyjaciel

Urzadzenia w kuchni

Postprzez wiecejthcsynu 2 lis 2009, o 22:43

Jakie urządzenia AGD, są wam zbędne, i niezbędne w "pracy" w kuchni?

Niezbędne są dla mnie:
lodówka, maszynka gazowa bądź elektryczna ( ale wole gazową ), garnki, patelnie, oczywiście ostry nóż.

Zbędna jest mi jedynie kuchenka mikrofalowa. tzn poradził bym sobie bez kuchenki w ten sposób.
Thc Thc .. Peace Love Ecstasy;]
Nieokreślonawiecejthcsynu

Aktywny

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez panczas 30 sty 2010, o 20:29

Ja nie potrafię żyć bez krajalnicy. Jak kroje np. ser to wychodzi albo za gruby, a jak chce ukroić cienko to sobie kroje palce :| Nie urodziłem się z nożem w ręku... W zasadzie wszystko mi jest niezbędne :D Toster (tosty :milosc:), mikrofalówka (w końcu wymyślili ją po to żeby faceci też mogli gotować :P)
Nieokreślonapanczas

Świeżynka

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez cysiu 31 sty 2010, o 21:16

Teraz nie poradziłbym sobie w kuchni bez garnka i patelni. Muszę w czymś gotować i na czymś smażyć :DD

Nie muszę mieć, ale przydaje mi się toster, frytkownica i mikrofalówka. I nóż nie jest mi potrzebny :D kupuję chleb krojony, ser i szynkę też...
Nieokreślonacysiu
Nidzica

Przyjaciel

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez Axel 2 lut 2010, o 20:57

Nie wyobrażam sobie życia bez czajnika bezprzewodowego i mikrofalówki. Są to 2 rzeczy, z których najczęściej korzystam. Jako, że nie jestem jeszcze "na swoim" więc nie muszę sam gotować, wystarczy mi tylko mikrofalówka do podgrzania obiadu. :D
NieokreślonaAxel

Przyjaciel

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez Merkur 4 lut 2010, o 01:35

Teraz chyba mało kto poradził by sobie bez tego.:P
Podziękowanie za sygnaturkę dla bojka123

[/mimg]http://img338.imageshack.us/img338/5779/2nv54w4.jpg[/mimg]

Sex jest jak tlen, bez niego umierasz. Masturbacja to tylko respirator.
NieokreślonaMerkur

Wierny

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez Pan.M 22 sty 2011, o 12:15

Dla mnie najlepszym wynalazkiem człowieka jeśli chodzi o URZĄDZENIA KUCHENNE JEST MIKROFALÓWKA...
Nie raz uratowała mnie od śmierci głodowej... nawet kanapki w niej podgrzewam bo lubię jeść na ciepło a obiady to nie bardzo.... wtedy robię coś w stylu prymitywnego hamburgera z dużą ilością majonezu... jedynie tylko mi to smakuje..
NieokreślonaPan.M

Bywalec

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez anna.kotecka 8 mar 2011, o 20:41

Dla mnie mikrofala też jest totalnie zbędna - jedzenie z niej dziwnie smakuje.
Wszystko podgrzewam w piecyku. pizza wychodzi najlepsza, frytki na małej ilosci tluszczu pieczone są zdrowsze i chrupiace. Nie wspominam o masie innych rzeczy.

Wiec - niezbedna jest dobra kuchenka, piecyk i czajnik elektryczny. Poza AGD - dobre noże i garnki. Reszta to chyba opcja extra. :)
Nieokreślonaanna.kotecka

Brykacz

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez Icannotfly. 8 mar 2011, o 20:46

Krajalnica - nie wyobrażam sobie kroić chleba, sera, wędlin nożem. Kuchenka - wiadomo. Dobrze zaostrzone noże - bo przy tępych można dostać białej gorączki. Od czasu do czasu niezbędny jest toster. :D
Obejdzie się bez mikrofali. Bardzo rzadko z niej korzystam.
"Spróbuj mojego dnia a sparzysz się jak ćma''
KobietaIcannotfly.
południe polski.

Moderator

Dostał piw: 10

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez anna.kotecka 21 mar 2011, o 11:45

Icannotfly. napisał(a):Krajalnica - nie wyobrażam sobie kroić chleba, sera, wędlin nożem. Kuchenka - wiadomo. Dobrze zaostrzone noże - bo przy tępych można dostać białej gorączki. Od czasu do czasu niezbędny jest toster. :D
Obejdzie się bez mikrofali. Bardzo rzadko z niej korzystam.

Chciałam sobie kupić takie coś - możesz mi polecić jakąś dobrą? Ile kosztuje krajalnica?
Nieokreślonaanna.kotecka

Brykacz

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez johnymetallica 22 mar 2011, o 08:00

Icannotfly. napisał(a):Krajalnica - nie wyobrażam sobie kroić chleba, sera, wędlin nożem.

Ja też nie, dlatego kupujemy już pokrojone ;)
Nikon D5100 + Nikkor AF-S 18-105mm + filtr polaryzacyjny

"halucynacja
hemoglobina
dwutlenek węgla
taka.... sytuacja"
Mężczyznajohnymetallica

Przyjaciel

Dostał piw: 14

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez Marisa 22 mar 2011, o 08:08

Lodówka, sztućce, garnki to dla mnie podstawa. Mikrofalówki nie mam, ale chciałabym mieć bo czasami tak na szybko wydaje mi się być potrzebna. Zmywarka wydaje mi się być zbędna, dlatego raczej nie planuję jej mieć.
Do krojenie też nic nie potrzebuję, oprócz noża oczywiście. Chleb, ser czy wędliny mam zawsze już kupione pokrojone. Choć zauważyłam, że pokrojona wędlina szybciej się psuje niż taka w całym kawałku.
KobietaMarisa
FAITH, HOPE, LOVE

Administrator

Dostał piw: 35

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez johnymetallica 22 mar 2011, o 08:12

Marisa napisał(a):Mikrofalówki nie mam, ale chciałabym mieć bo czasami tak na szybko wydaje mi się być potrzebna. Zmywarka wydaje mi się być zbędna, dlatego raczej nie planuję jej mieć.

Nie wyobrażam sobie kuchni bez mikrofalówki. :)
Jeśli chodzi o zmywarkę - dla 2 osób się nie opłaca, natomiast jeśli są 4 lub więcej osób to wtedy jest idealna. Zbierasz brudne rzeczy przez cały dzień, wieczorem tylko włączasz i raz myjesz a poza tym masz maluśkie zużycie wody. No i nie musisz się męczyć i wszystko jest czyściutkie. :)
Nikon D5100 + Nikkor AF-S 18-105mm + filtr polaryzacyjny

"halucynacja
hemoglobina
dwutlenek węgla
taka.... sytuacja"
Mężczyznajohnymetallica

Przyjaciel

Dostał piw: 14

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez Marisa 22 mar 2011, o 08:21

johnymetallica napisał(a):Nie wyobrażam sobie kuchni bez mikrofalówki

Coraz częściej słyszę takie słowa. :) Choć ponoć jedzonko z mikrofalówki jest niezdrowe. Nie wiem ile w tym prawdy, bo używam jej tylko i głównie jak jestem u swojego. Ale faktycznie, jak chcesz coś sobie podgrzać na szybko to takie rozwiązanie jest korzystne.
johnymetallica napisał(a):Zbierasz brudne rzeczy przez cały dzień

Oj tam jeśli na bieżąco się myje to też nie ma żadnego problemu. Mi zmywarka jest obojętna. :)
KobietaMarisa
FAITH, HOPE, LOVE

Administrator

Dostał piw: 35

Urzadzenia w kuchni.

Postprzez ADHD 23 mar 2011, o 03:11

Bez lodówki, latem ciężko, bo jeśli jeszcze zimą uda nam się coś położyć na parapecie, by było w chłodzie, to latem nie mamy też możliwości.
Poza nią, kuchenka jest dla mnie niezbędna, i garnki i sztućce.
Szaleństwo nie jest niedorzeczne: otóż im bardziej szalone, tym bardziej logiczne, tym bardziej wyrafinowane, tym bardziej wymowne, tym bardziej olśniewające.
NieokreślonaADHD

Bywalec

Następna strona

Powrót do Kącik kulinarny