Immunochemia

Masz problemy ze zdrowiem? Chcesz się dowiedzieć czegoś lub podyskutować o chorobach?
Tutaj możesz zadać każde pytanie dotyczące medycyny.

Immunochemia

Postprzez cysiu 16 cze 2010, o 10:36

Proszę mi wyjaśnić po polsku, co to znaczy:

immunochemia IgE całkowite 2182 IU/ml ?

za pomoc rep+ ;)
Nieokreślonacysiu
Nidzica

Przyjaciel

Dostał piw: 0

Immunochemia

Postprzez mario315 16 cze 2010, o 10:58

Z tego co doczytałem w google to jest to jakieś badanie in vitro które polega na danie czegoś tam i dochodzi do uwolnienia różnych wazoaktywnych amin do krwi i tkanek otaczających.
Nieokreślonamario315

Zbanowany

Immunochemia

Postprzez Lord Gaben 16 cze 2010, o 11:56

Nie wiem naprawdę mario, gdzie wyczytałeś o tym in vitro :P Raczej wątpię, żeby cysiu się sztucznie zapłodnił :P

"Proszę mi wyjaśnić po polsku, co to znaczy:"
" wazoaktywnych amin do krwi i tkanek otaczających"
Nawet gdyby o to chodziło to i tak nikt z tego by nic nie zrozumiał. :P

Pokazałeś nam malutki fragment wyniku badania krwi tak mały, że chyba nawet lekarz nic by z niego nie wywróżył. Więc skoro je robiłeś to wypadałoby je przedstawić lekarzowi, który Cię na nie skierował bo przecież od tego oni są. Ew. przy odbiorze wyników trzeba się o to pytać.

Z tego co się domyślam to robiłeś badanie krwi (na alergię?) i wynika, że masz za wysoki poziom ... (nie mam magistra z medycyny więc nie będę strzelał) i wydaje mi się, że masz dosyć spore uczulenie na ...
NieokreślonaLord Gaben

Emeryt

Dostał piw: 32

Immunochemia

Postprzez Gantz 16 cze 2010, o 13:08

Taki wynik znaczy mniej więcej tyle, że możesz mieć na coś alergie (ludzie mają > 100k i żyją)
NieokreślonaGantz
Kraków

Przyjaciel

Immunochemia

Postprzez Le Nino 16 cze 2010, o 14:57

Ten wynik oznacza, że umrzesz 21 dnia czerwca ^^
NieokreślonaLe Nino

Aktywny

Immunochemia

Postprzez Chani 16 cze 2010, o 15:36

Spójrz sobie tutaj:
Kod: Zaznacz cały
http://www.mp.pl/artykuly/index.php?aid=24925&_tc=0CAE7A8D658A4AAF83C823D6B9F63CC0
http://www.resmedica.pl/pl/archiwum/alergia.html
"Nie wolno się bać, strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, odwrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja."
KobietaChani
Inama nushif

Moderator

Dostał piw: 37

Immunochemia

Postprzez cysiu 17 cze 2010, o 11:04

Miałem robione badania coś pod alergię, żeby nie było, że jakieś in vitro ;D nie będę chodził teraz do lekarzy, bo ja te wyniki badań ostatnio odkopałem, miałem je robione w 2004. A teraz z czystej ciekawości chcę wiedzieć co to wszystko oznacza.

D.J. napisał(a):Pokazałeś nam malutki fragment wyniku badania krwi tak mały, że chyba nawet lekarz nic by z niego nie wywróżył.

Napisałem tyle ile miałem na papierze z badania, tutaj go pokażę:

Obrazek

D.J. napisał(a):Z tego co się domyślam to robiłeś badanie krwi (na alergię?) i wynika, że masz za wysoki poziom ... .

no jest wysoki poziom, norma w tym wieku co miałem robione badania to 200. Teraz miałbym normę 100 i myślę pójść na badania zobaczyć czy IgE się przypadkiem nie zmniejszyło.

Dzięki Chani za drugi link ; )
Nieokreślonacysiu
Nidzica

Przyjaciel

Immunochemia

Postprzez Lord Gaben 17 cze 2010, o 13:14

No najlepiej to wybrać się do alergologa (najpierw można pójść do lekarza rodzinnego żeby cie skierował to będzie taniej :P) i zrobić u niego serie badań bez konieczności pobierania krwi.

"napisałem tyle ile miałem na papierze z badania, tutaj go pokażę:"
Też chodziło o podanie tych "plusików" (strzałek). 3 oznaczają o wiele za wysoki poziom, gdzie właściwie powinno się przyjmować odpowiednie leki.
NieokreślonaLord Gaben

Emeryt

Dostał piw: 32

Immunochemia

Postprzez cysiu 17 cze 2010, o 21:21

D.J. napisał(a):No najlepiej to wybrać się do alergologa (najpierw można pójść do lekarza rodzinnego żeby cie skierował to będzie taniej :P) i zrobić u niego serie badań bez konieczności pobierania krwi.

Zarejestrowałem się już na badania do alergologa, ale pierwszy termin był dopiero na wrzesień. Nie wiem czemu, ale ostatnio jakoś mnie zebrało żeby sobie porobić takie badania ;D

Dobra, dzięki wszystkim za pomoc. Może po badania odkopię ten temat i podam wam wyniki ;D
Nieokreślonacysiu
Nidzica

Przyjaciel

Powrót do Medycyna