• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rerowarsztat-awarie, naprawy, renowacje.
Brakuje mi na forum ogólnego tematu dotyczącego różnych problemów technicznych, renowacji czy przeróbek naszych starych sprzętów. Wiadomo jest google są jutuby i facebooki ale czasem się trafi coś czego jeszcze ktoś nie miał lub miał ale opisał to inaczej i wyników zero. No i czasem fajnie popitolić z kimś na tematy wałkowane miliony razy. A z tego co kojarzę to na forum są osoby, które ogarniają podobne tematy całkiem nieźle. Jeśli wątek zbędny to można usunąć a może przypiąć by robił za temat zbiorczy do takich właśnie technicznych spraw?

Najpierw trochę lansu bo udało mi się dziś wyrwać za 15 blaszek na giełdzie PS2 fat 30004 sama konsola nieotwierana, bez osprzętu poza kablem zasilającym. Obudowa lekko porysowana i ubrudzona ale to wystarczy płyn, woda i coś do pielęgnacji plastiku by błyszczała jak nowa. Uruchomiłem działa, tacka wysuwa się w moim odczuciu dość wolno (ale nie mam porównania bo fatki nigdy nie miałem) i poza zacięciem przy pierwszym uruchomieniu chodzi płynnie i w miarę cicho.
Profilaktycznie rozkręciłem by zobaczyć co tam w środku i o dziwo czyściutko, żadnych kłaków kurzu czy pajęczyn a wszelkie metalowe powierzchnie wolne od rdzy. Wiadomo jest niewielkie zapylenie ale aktualnie skończyło się mi sprężone powietrze więc nie bawiłem się w dmuchanie. 

Problem w tym, że gry odczytują się niesamowicie wolno nawet do kilkunastu sekund. Ale to raczej nie wina tego, że laser pada bo testowałem na płytach dvd i cd takich, które były jak lustro jak i zajechanych jakby ktoś nimi cyklinował podłogę. Odczytuje wszystko tylko zanim załapie mija sporo czasu w porównaniu do slima.

Druga sprawa dostałem też od kolegi psx. Prawdopodobnie laser pada bo konsola odczytuje płyty ale tylko leżąc do góry nogami. Ale zanim zacznę szukać nowego lasera to zamierzam go przedmuchać i przemyć (konsola widać, że przeleżała sporo na strychu). Problem w tym, że kumpel kręcił laser przed oddaniem mi konsoli. I czy jest sposób by móc przywrócić pierwotny stan np czy śrubka przy laserze powinna być pionowo poziomo wspak czy jednak trzeba się uzbroić w czujnik mocy i kręcić to ręcznie. Pytanie może idiotyczne ale jakoś mnie ta kwestia nurtuje.

Czeka mnie też czyszczenie śmieciowego xboxa działa ale w środku jest tak straszny syf a szczególnie rdza, że strach włączać do tego głośny jest jak nie wiem co. Macie i polecacie jakiś dobry, szybki sposób /środek do usuwania takiej rdzy. Odkładam to cały czas na później bo drugi z xboxów działa jak marzenie ale w końcu wypadało by i w tym trochę posprzątać.

Pewnie na FB odpowiedz dostałbym szybciej ale jakoś ostatnio coraz bardziej nie lubię tej formy komunikacji.
  Odpowiedz
Cześć
Co do fata to mam srebrnego 50003 i mam podobnie co do laseru. Poprostu trzeba wymienic. Ok 40-50zl sam laser. Tacka tak ma. Ani wolno ani szybko.
Co do psx to laser raczej do wymiany. Ja nie bawie sie w grzebanie w nim. Aktualnie mam 5 psx i w 3 musze wymienic laser bo zacinaja sie gry i ma glopoty przy odczytywaniu. Nowy laser(caly element z tacka itp) ok80zl. Zamawialem i stwierdzam fakt ze nowy zamiennik i dziala idealnie. Gwarancja. jakos 12 miesiecy . Plug&Play.
  Odpowiedz
Z tym fatem to może tak musi być bo jak pisałem czyta bardzo dobrze nawet bardzo szczochrane płyty tyle, że w przeciwieństwie do slimki jaką mam to nie odpalają się natychmiast tylko trzeba kilkanaście sekund poczekać. Sam napęd chodzi całkiem cicho i płynnie a przy CD w porównaniu do slimki, która wyje to różnica jest ogromna. Zakupię to powietrze i alkohol izopropylowy to profilaktycznie sam laser wyczyszczę, nie zaszkodzi a nóż pomoże. Zresztą pewnie i tak zamontuję dysk i walnę soft moda albo chipa.

Co do psx to laser kupowałeś chińczyka z ali czy coś innego?
  Odpowiedz
Do scph-7502 zamówiłem taki laser. Tanio nie jest (chyba) ale działa. Nic innego w kraju nie udało mi się znaleźć. Gdyby ktoś miał jakieś info gdzie można jeszcze kupić to niech się z nami podzieli Uśmiech
https://konsolowo.pl/shop/pl/czesci-napr...40adm.html
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości