• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PS3 /Pytanie do znawców
Witam

Planowałem zakup ps2 i trochę gier ale ktoś mówił ,że ma PS3 gry z ps2 też polecą i tu mam kilka pytań :

1.)Na jakim ps3 polecą gry z ps2
2.)Czy kopie ps2 tez polecą
3.)Na co zwrócić uwagę przy zakupie ps3 czy były jakieś gorsze wersje
4.)Czy na PS3 tryb multiplayer jest dostępny i nadal darmowy

Pytam bo PS3 nigdy nie miałem a na pewno na forum są specjaliści ...

Pozdrawiam
HelloManiacy
  Odpowiedz
(04-10-2018, 09:36 AM)RetroMaszyna napisał(a): Witam

Planowałem zakup ps2 i trochę gier ale ktoś mówił ,że ma PS3 gry z ps2 też polecą i tu mam kilka pytań :

1.)Na jakim ps3 polecą gry z ps2
2.)Czy kopie ps2 tez polecą
3.)Na co zwrócić uwagę przy zakupie ps3 czy były jakieś gorsze wersje
4.)Czy na PS3 tryb multiplayer jest dostępny i nadal darmowy

Pytam bo PS3 nigdy nie miałem a na pewno na forum są specjaliści ...

Pozdrawiam
Tylko pierwsze wersje miały kompatybilność wsteczną tzn. wersje 20 40 i 60gb. Zwracaj uwagę czy czyta wszystkie płyty. wymiana Laseru Blueray jest dość droga. ok 250zł. Kopie nie polecą, tylko oryginały(i tak są to tanie gry obecnie) na tych konsolach poleci też gra z psx (oryginał oczywiście) Tryb multi nadal darmowy na każdej grze. Jak masz więcej pytań to śmiało ale chyba temat nie w tym dziale.
  Odpowiedz
Heja!

Poleca poleca, ale jednak:

1. Kompatybilnosc z PS2 maja tylko pierwsze modele FAT. Tu musze poprawic kolege wyzej - na naszym rynku byla to tylko wersja CECHC, czyli 60GB. Posiadala ona Softwarowa kompatybilnosc wsteczna. Wczesniejsze wersje posiadaly hardwarowa, jednak zostaly wydane tylko w Ameryce i Japonii.
2. Nie.
3. Przede wszystkim odradzam zakup tej wersji konsoli, jezeli chcesz na niej grac. Jako eksponat na polke - SMIALO. Pierwsze wypusty byly niestety awaryjne, uzycie bezolowiowej cyny + zle zaprojektowane procesory = krotki zywot. Dodatkowo cena sprawnych egzemplarzy jest mocno wywindowana, wiec EKONOMICZNIEJ i PRAKTYCZNIEJ wyjdzie Ci kupic dwie osobne konsole - PS2 i PS3.
Polecam ostatnie wypusty FATA na procesorach 65nm (najbardziej popularna u nas to 80GB), lub SLIM. Unikalbym na Twoim miejscu superslimow, to rowniez nieudane i budzetowe konstrukcje.

Przy zakupie zwrocic uwage na:
- sprawnosc wszystkich portow - USB, HDMI i MultiAV
- sprawnosc kontrolera i bluetooth
- sprawnosc i transfer po wifi
- odczyt plyt
- sprawnosc dysku (tu moze byc ciezko, bez dokladnego testu, jednak mozna przyjac, ze bedzie sprawny, gdy duza gra zainstaluje sie i uruchomi bez problemu)
- dodatkowo warto zalogowac sie do PSN i sprawdzic czy konsola przypadkowo nie posiada bana
4. Multi jest darmowe

Podsumowujac - kup osobno ps2 za 100zl i ps3 za 300zl Duży uśmiech

Pozdro Uśmiech

EDIT:
Konsole 40GB nigdy nie posiadaly kompatybilnosci wstecznej, bylo to tylko 20GB i 60GB.
Dodatkowo powiem, ze kazde PS3 posiada kompatybilosc z PS1. Jest tylko jeden wymog - konsola musi byc z tego samego regionu, co gra. Dotyczy to tylko gier na ps1, gry na ps3 rusza z kazdego regionu Uśmiech
Uśmiech
  Odpowiedz
Super wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź no to zaczynam od zakupu ps2
HelloManiacy
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości