• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy tego kompa można przyspieszyć ?
Tak jak w tytule, czy PCeta o konfiguracji:

- Intel Core 2 Duo E7300 @ 2.66 GHz
- 4 GB RAM
- płyta główna Gigabyte EP35-DS3P
- Dysk SSD
- GeForce GTX 650
- zasilacz Corsair VS 550 W
- Windows 10 (chodzi szybciej o Win 7 na tej samej konfiguracji, a dodatkowo umożliwia mi stremowanie Xboxa)

oczywiście chodzi o najniższy możliwy koszt Duży uśmiech
War... war never changes.
  Odpowiedz
Sprawdź, czy nie można wsadzić do Twojej płyty głównej zmodyfikowanego procesora Intel Xeon, jeśli nie, najlepszym rozwiązaniem będzie Core2Quad Q6600. Na pewno warto dodać mu kolejne 4GB Ramu.
  Odpowiedz
raaaam, więcej raaamu. ósemka musi być
in nomine magnae veritatis
  Odpowiedz
[quote pid='2277' dateline='1526380088']
raaaam, więcej raaamu. ósemka musi być
[/quote]
Ram ok, jaki ? jaka firma ? parametry ? lepiej 2x2 czy 1x4 ? obecnie mam 2x2
co z prockiem ?

(05-15-2018, 10:25 AM)Baero napisał(a): Sprawdź, czy nie można wsadzić do Twojej płyty głównej zmodyfikowanego procesora Intel Xeon, jeśli nie, najlepszym rozwiązaniem będzie Core2Quad Q6600. Na pewno warto dodać mu kolejne 4GB Ramu.

Nie mam zielonego pojęcia o tym co piszesz w sprawie Intel Xenon więc proszę o więcej info. Jak mam to sprawdzić ? gdzie ?
Dodatkowo jakie koszty etc. co z chłodzeniem ? Bo coś mi Łukasz z Ephe przy wspominaniu o procku Q9550 wspominał o wymianie chłodzenia bo będzie się grzało dużo mocniej niż moje E7300
  Odpowiedz
Ram najlepiej aby miał takie samo taktowanie jak te, które masz już w PC, w kościach 2x2GB. Co do firmy, wg mnie nie ma tutaj zasady jakie mają być. Ja używam Samsunga w laptopie, a Kingston w PC.

Ten filmik sugeruje, że na płytę główną można wgrać zmodyfikowany BIOS i wsadzić tam właśnie Xeona X5460, który jest tańszym odpowiednikiem Q9650. Xeon to po prostu procesor serwerowy, który za pomocą zmodowanego BIOSu i modyfikacji samego procesora umożliwia działanie na normalnych płytach głównych. Taki procesor warto kupić z Chin, bo często już posiada modyfikacje i jest dużo tańszy niż jakby kupować na allegro.
  Odpowiedz
(05-15-2018, 01:32 PM)Sulik napisał(a): Ram ok, jaki ? jaka firma ? parametry ? lepiej 2x2 czy 1x4 ? obecnie mam 2x2
co z prockiem ?
duży zyskasz poprzez pamięć. przy tym sprzęcie parametry nie mają już zbyt wielkiego znaczenia. podaj model płyty wraz z rewizją to się sprawdzi co ona obsługuje, albo sam sprawdź i kup dwie czwórki jeśli płyta obsługuje dualchanel lub jedną ósemkę jeśli nie
co do procka to poczekaj najpierw na wymianę ramu a potem kombinuj z CPU
  Odpowiedz
(05-16-2018, 11:43 AM)porywacz_zwlok napisał(a):
(05-15-2018, 01:32 PM)Sulik napisał(a): Ram ok, jaki ? jaka firma ? parametry ? lepiej 2x2 czy 1x4 ? obecnie mam 2x2
co z prockiem ?
duży zyskasz poprzez pamięć. przy tym sprzęcie parametry nie mają już zbyt wielkiego znaczenia. podaj model płyty wraz z rewizją to się sprawdzi co ona obsługuje, albo sam sprawdź i kup dwie czwórki jeśli płyta obsługuje dualchanel lub jedną ósemkę jeśli nie
co do procka to poczekaj najpierw na wymianę ramu a potem kombinuj z CPU

ok to za moment zamówię sobie na allegro jakąś pamięć do niego.
Płyta główna to: GA-EP35-DS3P (rev. 2.1) - wg. poniżej strony obsługuje dualchanel
http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigabyte/G....1%29.html

Co do CPU fixuje się na niego - bo przy renderowaniu filmów czy też ich obróbce najwięcej w task managerze zużycia idzie w CPU, ale już widzę, że bios na mojej płycie to wersja F5.
Czyli wg. powyżej stronki obsługiwane procki zawężają się do listy:
E8400, 3 GHz
E8500, 3.16 GHz
E8600, 3.33 GHz
Q8200, 2.33 GHz
E5200, 2.5 GHz
(pod warunkiem, że ta strona podaje prawdziwe dane, a informacja w msinfo w win10 jest prawidłowa)

Więc jeżeli ram mi nie pomoże, to kolejny krokiem będzie CPU więc co byś proponował z wymienionych ? (nie będę nawet próbować robić update biosu Uśmiech)
  Odpowiedz
rozgrywka jest między Q8200 a E8600
jaki jest cel aktualizacji sprzętu?

jak gry to nie wiem co lepsze
jeśli render to kwestia tego ile corów potrawi obsługiwać program. jeśli umie czwórkę to Q będzie lepszy. znowu E raczej do gier i do programów, które nie umieją wyciskać procesy między jądrami. E ma większy zegar i to daje mu przewagę przy grach i aplikachjach co nie dzielą się prockiem na części
  Odpowiedz
Q9650 + 4 x 2 GB RAM 1066 (najtaniej wychodzi zwykle) + Radeon HD 7870 / R9 270X (jeśli ma być tanio, a dobrze) i będzie całkiem znośny komputerek
  Odpowiedz
(05-17-2018, 10:14 AM)Valdy napisał(a): Q9650 + 4 x 2 GB RAM 1066 (najtaniej wychodzi zwykle) + Radeon HD 7870 / R9 270X (jeśli ma być tanio, a dobrze) i będzie całkiem znośny komputerek

ten procek chyba nie jest kompatybilny z moją płytą

@porywacz
emulacja + streamowanie (obecnie przy odpalonym OBS i włączonym stramie z xboxa jeżeli muszę otworzyć przeglądarkę aby np. poprawić coś na YT to muszę poczekać około 1-2 minut Język ) Uśmiech
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości