• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PS4 czy PRO?
Na jesień planuję PS4 sobie sprawić i mam pytanie. Otóż dla 720p zwykłe PS4 potrafi generować obraz w 60 klatkach? Czy to może jest downscaling i mniejszą rozdzielczością nic nie zyskam i będzie zaledwie trzydzieści klatek?
in nomine magnae veritatis
  Odpowiedz
Pro to syf i  nazwa zbyt duża na  ten model i zrobili to głównie pod VR . Zwykłe PS4   ci starczy , co jak co ale  lepszego Fanboja  niz  ja  nie znajdziesz  co ci  doradzi.
[Obrazek: 987602-n0.jpg]

Są gry co mają 60 klatek wbite a  są co mają ich 30 . Osobiscie  mam w dupie  co  ile ma klatek tylko mnie  interesuje  jak to wygląda i  na jak  długo starczy dana gra .Co  by  nie mówić   generacja PS4   nie dorasta  do pięt PS3 .

Lubie do tego wracac ;D SONY  POWER !
świadomość ludzi ze było tylko 500 000 sztuk w całej Europie . Ja  tam wolałem kupić rok pozniej bo i tak  gier nie było dobrych na początku.
  Odpowiedz
Nie słuchaj Bizkita bo to fanboj, kup sobie Xboxa Uśmiech najlepiej Xbox One X lub ewentualnie Xbox One S.
Najważniejsze kup taki który będzie miał dysk większy niż 500 GB (zresztą tyczy się to też PS4).

Albo inaczej - jak jarają Cię exlusive od PS to kup PS, jak jarają Cię exclusive od MS, a nie masz zamiaru w nie grać na PC to kup Xboxa.
Jak chcesz grać tanio to kup Xboxa (chodzi mi przedewszystkim o usługę GamePass)
Jak chcesz grać za darmo przez neta to kup PS
Jak chcesz streamować to z PS4 zdecydowanie łatwiej niż z Xboxa. A dokładniej PS4 streamuje bezpośrednio na YouTube i pewnie jeszcze w kilka miejsc. Xbox One streamuje bezpośrednio tylko do Mixera (usługa mikrosoftu), ale pośrednio za pomocą sieci LAN można streamować obraz z Xbox One do komputera z Windows 10, a sam obraz przechwytywać za pomocą OBSa. Przydatne też w domach gdzie jest wojna o TV a konsola podpięta po HDMI jest do TV - wtedy na TV ktoś sobie ogląda TV, a Ty sobie streamujesz po lanie obraz do kompa z win 10 Uśmiech

Gamepass to 29 PLN/mc możesz kupić na miesiąc i zrezygnować i np. po pół roku odświeżyć - nie ma zobowiązań. (14 pierwszych dni free)
Jedynie "problem" jest taki, że grać w gry z gamepass możesz tylko wtedy gdy masz abonament aktywny (ale jak chce się grać tanio, to za 29 PLN ograsz sporo gier - choćby na zasadzie: "nim kupię w pudełku to sprawdzę").
Listę gier sobie sprawdzisz tutaj: https://www.xbox.com/pl-PL/xbox-game-pass (14 pierwszych dni za darmo)
Problem: no niestety niektóre gry to 30-40 GB inne 6-15 GB, ale jest np. Halo 5 które waży 100 GB... więc cóż - trochę to się będzie ssało z neta

Druga opcja grania tanio jest EA Access
kosztuje to 15 PLN/mc i podobnie jak wyżej można rezygnować jak Ci się znudzi. Podobnie jak wyżej grać w gry będziesz mógł tylko kiedy abonament jest aktywny.
Lista gier: https://www.xbox.com/pl-PL/entertainment...r=shellnav
Ta usługa raczej dla maniaków sportówek od EA

Trzecią opcją najstarszą jest Xbox Live Gold za 30 PLN/mc (pierwsza aktywacja za 1 USD)
Tutaj dostajesz możliwości sieciowe dla konsoli czyli pierdoły typu kontakt ze znajomymi czy też granie online. Ale co ważniejsze tytuły co miesiąc dostajesz 2 tytuły na xbox 360 i 2 tytuły na xbox one (te z 360 można odpalać na one). Tytuły na x360 są już twoje, tytuły na one chyba można grać tylko kiedy abonament jest aktywny.

Oczywiście wraz z nową konsolą często dodawane są dodatkowe kody na darmowe abonamenty.
War... war never changes.
  Odpowiedz
Sulik Sulik .......

patrz :

OD  27 SEKUNDY , Premiera tych sprzętów i  znajdz różnice Uśmiech

PYK !!!!!!!

Mogłbym wiele  napisać  ale  nie chce  mi się , temat  wałkowany  1000  razy  itp . Porywacz  jeśli  chcesz  wiecej  to  na skejpa na temat  gier .
  Odpowiedz
Bizkit to, że masa ludzi się prawie zabija o daną konsolę czy telefon an premierę mnie interesuje tak samo jak ilość złamań w trakcie wyprzedaży karpi czy innych klapek w Lidlu Uśmiech
Powiem więcej ludzie którzy np. w namiotach czekają ileś godzin czy nawet dni na premierę kawałka plastiku i elektroniki to skończeni kretyni i tym bardziej trzeba się zastanowić nad tym czy warto kupić to co oni Oczko

Co innego gry i zastosowana technologia - tutaj można już podyskutować Uśmiech
Ale koniec końców są to dalej tylko i wyłącznie preferencje danej osoby. Dodatkowo ciężko porównywać 2 różne tytuły na 2 różne platformy grając tylko w jeden tytuł na jednej platformie Uśmiech

I tutaj pytanie do Tygrysa w co on chce grać na nowej konsoli i jakie dodatkowe funkcje prócz grania go interesują.
Bo można się przekrzykiwać czy lepsze Halo czy Killzone czy też Gods of War 2018 kontra Gears of War 4.
Nie stwierdzisz póki nie spróbujesz obu Uśmiech
War... war never changes.
  Odpowiedz
Na PS4 PRO - w bardziej wymagających grach - masz średnio 45 fpsów gdzie na zwykłym PS4 jest 30.
Na papierze i wg suchych danych PRO jest oczywiście mocniejsza, ale co z tego jeśli nawet ona nie daje rady wszystkich gier odpalać w 60 fpsach, skoro duża ich część i tak jest kodowana pod 30?
Co ciekawe rozdzielczość nie ma tu większego znaczenia, bo zależnie od tytułu jest sztywna - średnio jest to upscale z 1600x900 do 1920x1080, ale na PS4 PRO da się czasem pograć w 4K przy 30.
Innymi słowy:
Skoro już musisz PS4 to tylko PRO.
Jak chcesz coś mocniejszego to XBOX ONE X, (ale nie zwykłego ONE, bo jest gównem).
Mam nadzieję, że pomogłem.
Valdy out
  Odpowiedz
jedynie Valdy zbliżył się do odpowiedzi, ale też tak nie do końca. jaką konsolę chcę to wiem i nie będzie to xbox. mam pieca na którym mogę grać, więc biały łan mnie nie interesuje. co do pro i upscalingu to mówimy tutaj z wersji fhd do 4k i się godzę, że tak jest w części gier nie przygotowanych na prosiaka, ale czy konsola wie, że wyświetla gry w 720p? bo jeśli tak to czy wtedy nie potrzebuje tyle mocy na renderowanie grafiki ale może ją zjeść w ilości klatek czy może cała para idzie w gwizdek? jak renderuje więcej klatek to prosiak mi nie potrzebny a jeśli moc jest downscalowana to muszę więcej kasy na konsolę odłożyć
in nomine magnae veritatis
  Odpowiedz
Porywacz ludzie  mają to  w dupie jakies upscalingi itp bo  każdy patrzy  na exy i  jaką grafike  daje PS4 .Oczywiście znajdzie sie % ludzi co mają zacięcie  i  oni  muszą mieć wszystko co  nowe itp ,  a dodajmy że  aby mieć  tą troszkę lepsza jakośc to  bez Pudła 4K się nie obejdzie   . Nie  jesteś hardcorowym graczem jeśli chodzi  o  nowe  konsole wiec w  zupełności  zwykła  PS4  ci starczy i morde będziesz  cieszył jak pojebany .Ja  to mam przejebke  bo czekam  na 40  gier  co wyjdzie  na PS4   i  jeszcze  dojdą kolejne z E3  .Tak .. ja  też na początku  myslalem że jak wyjdzie to zjebane pro by to kupić ale  pomyślałem przez  moment tak : Czy ja  jestem pierdolnięty  by płacić wiecej  sosu tylko tylko po to   by  miec  odrobine  lepsze  garfikę  i  to  nie w każdej grze ? no kurwa ..Sony zrobiło to głównie pod VR !  a  gry na VR mają grafe  z  epoki  ps2 a nawte  niektóre  początki PS3 . Poczytaj sobie  o tym co  nie co . Jestem też ciekawy  czy jak kupisz  to PS4   to ile  ty na tym będziesz  grał ? Moja rada  taka kupisz PS4   i  bedzie git ale  jeśli chcesz przepłacać to  twoja sprawa . End  Motherfuckers

[Obrazek: 1.jpg]

TO BĘDZIE PRAWDZIWE PLAYSTATION PRO !
  Odpowiedz
Widzę Bizkit, że merytoryka nie jest Twoją mocną stroną (bez urazy, oczywiście).
  Odpowiedz
(05-23-2018, 05:16 PM)Valdy napisał(a): Jak chcesz coś mocniejszego to XBOX ONE X, (ale nie zwykłego ONE, bo jest gównem).

Z tego co się orientuję to Porywacz ma kompa, tak więc kupowanie konsoli, na którą "exy" ukazują się również na PC, nie wiem czy będzie miało większy sens.
Proszę mi tutaj nie wyjeżdżać z żadną wygodą i innymi ceregielami, bo PC też można podpiąć do tv, można podpiąć do niego pada od Xboxa a Steam można odpalić w trybie big picture Język

Ja osobiście brałbym aktualnie prosiaka. Moje podejście będzie trochę pecetowe, ale zawszę wolę mieć ten zapas mocy, co oferuje PS4 Pro. Znajdą się gry, w których uzyskasz nieco wyższą płynność rozgrywki, tak więc warto się zastanowić, jeżeli chcesz się zbliżyć bardziej do 60 klatek niż 30.
Co do Twojego pytania czy konsola wie, że wyświetla gry w 720p - wie. Aczkowliek wyższego klatkażu tym nie urwiesz. To niestety nie jest pecet, aby tak sobie kombinować Oczko

Premierą PS5 bym się na razie nie sugerował, bo nawet jak wyjdzie to znów będzie warto poczekać z rok aż ukaże się więcej gier/stanieją te, które zdążyły wyjść, jeżeli nie chce się przepłacać.
Zwłaszcza, jeżeli nie jest się jakimś fanbojem Sony Uśmiech
Temat z moim kanałem YouTube: Kliknij
Bezpośredni link do kanału: Kliknij, aby przejść na YouTube
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości