• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gry z najlepszym soundtrackiem
Wiele wyścigówek ma świetne soudtracki Uśmiech
Ale poza nimi z ostatnio granych bardzo podobają mi się:
Amiga: Jim Power in the Mutant Planet, Agony, Cannon Fodder
Sega Mega Drive: Contra Hard Corps
PC: Hotline Miami oraz Hotline Miami 2
Xbox one: Doom (ten z 2017 czy tam 2016)
War... war never changes.
  Odpowiedz
Shenmue - jest w nim pewna magia
Crash TwinSanity - muzyka potrafi grać w głowie nawet po wyłaczeniu gry, przyjemna nutka, podobnie sprawa wygląda z OSTem z Rayman Origins.
GTA:VC/SA - przypominało mi najlepszy okres w świecie muzyki.
GTA4 - Główny theme, radiostacje Vladistok (gdzie mieliśmy polski akcent), Journey oraz San Juan Sounds.
Gra przy której zacząłem słuchać rosyjskiego rapu, a potem przesiadłem się na niemieckiUśmiech.
  Odpowiedz
Dla mnie zdecydowanie będzie to Medal of Honor Underground na szraczka Uśmiech  (przy czym pierwsza część jest niewiele za nią). Muzyka skomponowana przez Michaela Giacchino nie tylko jest sama w sobie kapitalna, ale jest kosmicznie ważnym elementem rozgrywki. I mam na myśli rozgrywkę w tym sensie że nadaje pewnego tempa, jest fragmentem jakby narracji. I w ogóle dźwięki w MOH:U są połową gry. To czego nie widać i czego nie pociągnąłby silnik gry słyszymy w tle - czujemy oddech nazistów na karku, słyszymy ich kroki, warczenie psów, słyszymy jak gonią ulicami szukając nas itd. Ale tak w ogóle jakby wziąć np. kampanię w afryce - czasami muzyka towarzyszy nam tylko w formie delikatnego ambientu, wtedy kiedy mamy wczuć się w "panią fotograf", możemy spokojnie łazić po niemieckiej bazie, nie czujemy żeby cokolwiek na siłę pchało nas do przodu. Zupełnie inaczej jest kiedy okazuje się że jesteśmy "spaleni" i musimy wiać. Nagle muzyka zupełnie się zmienia, czujemy pośpiech, niemal panikę i idąc dalej w misje, pokonując coraz bardziej niemożliwe przeciwności losu, utwór robi się coraz bardziej doniosły i epicki podkreślając jak niesamowitych czynów dokonujemy. I tak dosłownie każda misja zyskuje unikalnego charakteru, tempa itd. dzięki muzyce (mimo iż technicznie zwykle robimy w miarę to samo). 
Późniejsze części (choćby Allied Assault) również korzystały z tych (i nowych) utworów, ale już nigdy nie czułem tak dużego wpływu ich na rozgrywkę - do tego stopnia żeby wtapiały się w rozgrywkę a nie tylko były obok niej. Tak więc kto myśli że w AA była dobra muzyka powinien posłuchać jej (i zagrać z nią) w jej dużo lepszej wersji czyli w szaraczkowych medalach Duży uśmiech

I generalnie jeśli idzie o soundtracki to psx rządzi totalnie dla mnie: Gran Turismo, Gran Turismo 2 (obie gry i menusy genialne i świetny dobór piosenek do jazdy), Driver 1 i 2, Medievil 2, CTR i tak mógłbym dłuugo wymieniać jeszcze Duży uśmiech
  Odpowiedz
Z takich bardziej elektronicznych brzmień, to soundtracki z "Need for Speed: High Stakes", m.in.:

"Nigdy się nie poddawaj, bo razem możemy wszystko."
- - -
"Never Surrender, because we can all together."
  Odpowiedz
High stakes urywa dupę do dziś. Jeden z moich najbardziej ulubionych soundtracków. Moim zdaniem, gdyby nie ten soundtrack to odbiór gry nie byłby aż tak dobry - obiektywnie patrząc oczywiście.
Za dzieciaka, gdy przesiadłem się z GT na NFS to z początku nie bardzo mi się podobało, ale muza sprawiła, że dałem tej grze szansę Uśmiech
Temat z moim kanałem YouTube: Kliknij
Bezpośredni link do kanału: Kliknij, aby przejść na YouTube
  Odpowiedz
Flatout 2

Brutal Legend
  Odpowiedz

Nie mam pomysłu na kolejne D:

- Dobra zapomniałem o Guardianach D:
  Odpowiedz
Z bardziej "japońskich chilloutów" lat 90-tych polecam soundtracki z RRT4 Uśmiech

- - -
  Odpowiedz
Na stówę MoH:U na PSX - poważna klasyka w stylu Medal of Honor Duży uśmiech
Burnout 3 Takedown - PS2 - alternatywny rock pasuje jak ulał do klimatu rozwalanki
Tekken 3 - chyba nie muszę tłumaczyć (wersja konsolowa, jak i Arcade)
Gran Turismo 3 w wersji NTSC - elektryka + alternatywny rock
  Odpowiedz
Muzyczka menu w MediEvil zawsze mnie rozbrajała pozytywnie Oczko

- - -
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości