Witaj na www.ephe.pl - Forum miłośników gier!

Thread Closed 
Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin
#1
1. REJESTRACJA
1.1 - Zakładając konto na naszym forum potwierdzasz tym samym znajomość regulaminu oraz wyrażasz zgodę na jego przestrzeganie. Zgadzasz się również na przesyłanie wiadomości prywatnych oraz e-mail przez administrację forum. Administracja ma prawo do zmian w regulaminie oraz jest zobowiązana do poinformowania Cię o tym.
1.2 - Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto. Punkt nie dotyczy kont testowych administracji forum.
1.3 - Zabrania się używania wulgaryzmów, reklam oraz adresów stron w nazwie konta.
1.4 - Każde konto jest weryfikowane. Jeżeli zostanie uznane, za konto założone w celach reklamowych lub do szerzenia spamu, Administracja zastrzega sobie prawo do jego zablokowania lub natychmiastowej kasacji.
1.5 - Administracja Forum zastrzega sobie również prawo do regularnego usuwania kont nieaktywnych użytkowników.
1.6 - Zgadzasz się na zapisywanie wszystkich informacji, które podajesz w bazie danych. Dane te, nie będą przekazywane nikomu bez Twojej zgody (za wyjątkiem pkt 1.8 ), ale Forum i jego Obsługa nie odpowiada za włamania, które mogą spowodować kradzież danych.
1.7 - Administracja udostępnia informacje na żądanie uprawnionych organów państwa.

2. ADMINISTRACJA FORUM
2.1 - Obsługa Forum czuwa nad przestrzeganiem niniejszego regulaminu. W skład Obsługi Forum wchodzą Administratorzy oraz Moderatorzy.
2.2 - Obsługa Forum ma prawo egzekwować postanowienia obowiązującego regulaminu poprzez stosowanie kar porządkowych.
2.3 - Wyrażasz zgodę, aby Obsługa Forum miała prawo w każdej chwili usunąć, edytować, przenieść lub zablokować każdy wątek.
2.4 - Na forum nie dyskutujemy publicznie na temat upomnień, ostrzeżeń oraz banów - wszelkie kwestie można wyjaśniać z Moderatorami i Administracją na PW.
2.5 - Obsługa Forum zastrzega sobie prawo do wskazania i poproszenia o jak najszybsze poprawienie błędów.

3. POSTANOWIENIA OGÓLNE
3.1 - Szanuj innych użytkowników na forum. Obrażanie w jakiejkolwiek formie będzie surowo karane.
3.2 - Krytyka jest dozwolona, ale należy uważać by nie przekroczyć granicy między krytyką, a obrazą.
3.3 - Na forum zabronione jest szerzenie treści o charakterze oszczerczym, prowokacyjnym, rasistowskim, nacjonalistycznym, pedofilskim, zoofilskim, obrażających uczucia religijne innych użytkowników, skrajnie nietolerancyjnych, obraźliwych w stosunku do osób o odmiennej orientacji seksualnej, naruszających prawa autorskie lub innych treści niezgodnych z polskim prawem.
3.4 - Zabronione jest umieszczanie linków kierujących do treści niezgodnych z polskim prawem lub łamiących prawa autorskie.
3.5 - Zakazane jest również umieszczanie linków prowadzących bezpośrednio do plików i oprogramowania, które mogłoby wyrządzić innym szkodę (np. trojany, wirusy, spyware), kluczy do oprogramowania komercyjnego, cracków oraz samego oprogramowania z podejrzanych źródeł (potocznie "oprogramowania pirackiego").

4. PISANIE POSTÓW
4.1 - Przed założeniem nowego tematu upewnij się, czy takowy już istnieje.
4.2 - Staraj się umieszczać swoje tematy w odpowiednich działach.
4.3 - Nazwy tematów formułuj w zrozumiały sposób, który będzie nawiązywał do ich treści.
4.4 - Jeśli chcesz coś dopisać do swojego postu, użyj opcji edytuj - masz na to 48 godzin.
4.5 - Z opcji "cytuj" korzystaj rozważnie. Skracaj jego treść do tej, do której masz zamiar się odnieść. Nie cytuj całego postu, który znajduje się bezpośrednio nad Twoim.
4.6 - Nie zamieszczaj postów nie wnoszących nic do tematu lub będących wyłącznie powtórzeniem wiadomości innego użytkownika.
4.7 - Użytkownik zobowiązany jest pisać swoje posty przy użyciu standardowych wartości koloru oraz wielkości czcionki.
4.8 - Zobowiązujesz się pisać posty uwzględniając zasady polskiej gramatyki, ortografii i interpunkcji. Mamy XXI wiek i przeglądarki podkreślają błędy :-)
4.9 - Nie piszemy całych postów wielkimi literami. Można użyć ich do akcentowania, a nie pisania nimi całych zdań.
4.10 - Nie nadużywaj emotikon oraz znaków interpunkcyjnych.
4.11 - W przypadku szukania pomocy przez inne osoby, nie sugerujemy im korzystania z Google i innych stron, tylko staramy się pomóc na łamach forum.
4.12 - Zabrania się umieszczania ofert sprzedaży w profilu użytkownika, na czacie oraz w działach do tego nieprzeznaczonych.
4.13 - Tak, można przeklinać Uśmiech Przy czym staraj się nie używać przekleństw wobec innych - to porządny lokal Uśmiech

5. DZIAŁ BAZAR
5.1 - Autor wątku ma obowiązek przynajmniej raz na miesiąc informować o aktualności tematu dodając nowy post. Wątki, w których po upływie miesiąca od ostatniego postu nie pojawi się żadna odpowiedź moderator ma prawo uznać za nieaktualne i przenieść do archiwum. Po sfinalizowaniu transakcji, autor tematu jest zobowiązany poinformować o jej zakończeniu w nowym poście.
5.2 - Zabrania się autorowi tematu zamieszczania postów nie wnoszących nic do transakcji w celu podniesienia swojego tematu w dziale częściej niż raz na tydzień.
5.3 - Jeżeli sprzedawane przedmioty są jednocześnie wystawione przez sprzedającego na innych portalach umożliwiających ich zakup (np. allegro.pl, tablica.pl itp), dopuszcza się umieszczenie w temacie ogłoszenia dodatkowo link do takiej aukcji/ogłoszenia.
5.4 - Tytuł ogłoszenia musi zaczynać się prefixem [SPRZEDAM] / [KUPIĘ] / [ODDAM]. W przypadku długiego tytułu można użyć skrótu [S] / [K] / [O].
5.5 - Zabrania się zatajania wad lub uszkodzeń sprzedawanych przedmiotów.
5.6 - Każdy sprzedawany przedmiot musi być dokładnie opisany z uwzględnieniem stanu zużycia oraz ewentualnych uszkodzeń.
5.7 - W przypadku niespełnienia powyższych wymagań, moderator ma prawo przenieść taki wątek do działu Kosz/Archiwum.
5.8 - Administracja nie ponosi odpowiedzialności za nieudane transakcje.

6. CZAT
6.1 - Nie wysyłamy kilkakrotnie tej samej wiadomości (czat czasem wysyła wiadomości podwójnie, wystarczy odświeżyć stronę, aby wszystko wyświetlało się u nas normalnie).
6.2 - Na czacie nie załatwiamy swoich poszukiwań oraz nie rozwiązujemy swoich problemów - od tego jest forum. Rozwiązując swój problem, pomożesz też w przyszłości innym.

7. PROFIL UŻYTKOWNIKA
7.1 - Zabronione jest umieszczanie adresów innych stron w awatarach. O wyjątkach zadecyduje Administracja.
7.2 - Zakaz używania awatarów, na których treść może być obraźliwa lub wulgarna.
7.3 - Wysokość obrazków umieszczonych w podpisie nie może przekraczać 150 pikseli oraz muszą być umieszczone w poziomie.
7.4 – Wielkość czcionki w podpisie musi być normalna i nie może być ona w kolorze zastrzeżonym dla administracji forum (czerwonym lub zielonym).
7.5 – Zamieszczanie w podpisie reklamy własnej działalności zarobkowej dopuszczona po zezwoleniu administracji forum.
7.6 - Zabrania się umieszczania w podpisie lub awatarze kodów QR.
7.7 - W przypadku naruszenia ustaleń odnośnie awataru lub podpisu, Administracja zastrzega sobie prawo do jego edycji.
7.8 - W przypadku, gdy w miejscu podpisu pojawi się grafika zakazująca hot-linkowania lub informacja z serwera o wygaśnięciu grafiki Administracja Forum może usunąć całą treść podpisu.

8. PRYWATNE WIADOMOŚCI
8.1 - Prywatne wiadomości (PW) są korespondencją o charakterze prywatnym, zatem publikowanie ich treści na ogólnodostępnym forum powinno odbywać się wyłącznie za zgodą autora. Wyjątkiem od tej zasady mogą być ważne i uzasadnione sytuacje, np. gdy taka publikacja może zapobiec lub przyczynić się do wykrycia przestępstwa. Jednak zawsze należy ten fakt zgłosić osobom odpowiedzialnym za Forum.Administracja Forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na Forum przez użytkowników.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na stosowanie się do powyższego regulaminu, to opuść i nie korzystaj z Forum.
Temat z moim kanałem YouTube: Kliknij
Bezpośredni link do kanału: Kliknij, aby przejść na YouTube
Users browsing this thread: 1 Guest(s)