• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Składanie Retro Komputera
Chyba u każdego twórcy retro treści na tubach, nadchodzi czas, gdy musi złożyć retro komputer. no poważnie, kiedyś myślałem, ze będę mógł grać w swoje ulubione gry ze starych czasów bez problemowo. Połowicznie można. Jednak jeśli chodzi o gry PC, to często potrafią się wysypać na nowych sprzętach. 

Jako gracz, który chciałby przybliżyć oglądającym moje gry, w które zagrywałem się np. na win 98 czy XP. Owszem, dużo może  pomóc GOG, czy emulatory, ale jednak GOG nie wydaje niszowych gier z kiosku, wiec źle działające podwórkowe hity, dalej będą działać kijowo.

jakiś rok, dwa temu udało mi się dorwać starożytną skrzynkę, która dawno temu służyła w pewnej szkole za komputer do zajęć informatycznych. Stara biała skrzynka, biała, zabrudzona klawiatura, oraz myszka na kulkę stoją tak sobie od dłuższego czasu, aż w końcu wpadłem na pomysł, by zrobić z tego starego kompa, fajna stację do starych tytułów. w środku jest wszystko, bym komputer mógł odpalić - dysk, napędy, płyta główna, karta grafiki, zasilacz, karta sieciowa, choć wcale nie będzie mi potrzebna.

I tu chciałbym nieco waszej pomocy, bo jak niektórzy wiedzą, hardwarowiec ze mnie jest do dupy Duży uśmiech

Chce kupić do niego nową obudowę, najlepiej minimalistyczną, by nie zajmowała tyle miejsca, co starożytna obudowa blaszana koloru białego. Ostatnio widziałem obudowę typu malutki kwadracik - http://allegro.pl/obudowa-micro-atx-zasi...89399.html - to grosze, a będę mógł go fajnie gdzieś położyć - nawet w szufladzie, a co!

no i liczę też na jakieś porady przy jego składaniu - na co patrzeć, co dokupić, co zmienić w tym komputerku przed ponownym jego uruchomieniem po długim czasie bez prądu? oczywiście, chce na niego poświęcić jak najmniej hajsów, byle by działał.

No, a jak chce na nim nagrywać gameplaye? mam monitor z kombajnem wyjść w tym 2 HDMI. są przelotki z wyjścia RGB na HDMI. będzie podłączony pod zewnętrzną kartę przechwytującą avermedię i podłączony do monitora przez HDMI. Myślę, na logikę, że może to zatrybić, ale.. czy na pewno? Duży uśmiech

[Obrazek: 221b3919977811.5779b5a6aaeac.png]
Timi Utox

Graphic Designer, Partner Youtube

Odpowiedz
obudowa to mATX a ATX to standard 99% starych komputerów
więc temat może nie pasować. no i kwestia zasilania, bo nie wiem co masz za stary komputer

temat dsub i hdmi. to zupełnie różne standardy. dsub czyli niebieskie monitorowe to złącze analogowe i hdmi to cyfrowe. nie ma szans by działało
in nomine magnae veritatis
  Odpowiedz
ja graberuję z takiego czegoś

https://www.aliexpress.com/item/BNC-Vide...autifyAB=0

ale jakość jest jak przez brudne szkoło

Odpowiedz
No cóż, ja wpadłem na pomysł, jak z niego wyciągnąć materiały i użyje do tego programu fraps. wideo będę nagrywać na dysk przenośny, tylko muszę się przekonać, czy można pod XP dysk 2TB podłączyć. jak nie, to kupię mniejszy pod ten komputer. mi aktualnie pozostało tylko go podłączyć.

[Obrazek: 221b3919977811.5779b5a6aaeac.png]
Timi Utox

Graphic Designer, Partner Youtube

Odpowiedz
Z tego co kojarzę to Windows XP nie miał już takich ograniczeń co do dysków jak Windows 98.
  Odpowiedz
Windows XP potrafi korzystać z FAT32 oraz NTFS jak i exFAT po aktualizacjach
  Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości